Projekcje filmów, gry i zabawy dla dzieci, warsztaty dla nauczycieli, a wszystko wokół szeroko pojętej kultury i jej twórców. Na wyjątkowe spotkanie w ramach projektu Otwarte Drzwi do Kultury zaprasza WCK.
Już można się zgłaszać.
W środę, 25 listopada, drzwi Węgorzewskiego Centrum Kultury rzeczywiście będą szeroko otwarte – dla każdego chętnego, przez cały dzień.
O godz. 8.30 uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych zobaczą film Mały Książę… Nie, od razu go obejrzą. Najpierw bowiem będą rozmawiać o byciu kulturalnym, o dobru i złu, wreszcie o uczciwości. Po filmie przypomną sobie to wprowadzenie. Najprawdopodobniej nie oprą się pokusie wzięcia udziału w ciekawym konkursie plastycznym z nagrodami.
O godz. 11.30 na gimnazjalistów i uczniów szkół średnich czekać będzie “Wehikuł kultury”. W tej części Otwartych Drzwi do Kultury także przewidziano projekcję filmu (Obietnica) i dyskusję na temat ”kulturalngo fair play”. Co to jest plagiat, prawo cytatu, domena publiczna? Jak zgodnie z prawem poruszać się w przestrzeni cyfrowej? Odpowiedzi na te pytania uczestnicy spotkania poznają jeszcze przed filmem, po to, by potem móc wziąć udział w rozmowie o roli artysty, jego twórczości i praw, a także o wspólnocie twórców i odbiorców (wszak przynajmniej do tej ostatniej należy każdy z nas!). Konkurs na filmik nagrany aparatem komórkowym? Co Wy na to?
Na godz. 15.00 dom kultury zaprasza nauczycieli. Omówione zostaną zasoby dydaktyczne dostępne w internecie, zagadnienie prawa autorskiego i ochrony własności intelektualnej w zakresie istotnym w pracy dydaktycznej i wreszcie scenariusze lekcji zawierające podstawę programową (związane z prezentowanymi w ramach projektu filmami).
Rezerwacja telefoniczna
tel.: 87/427-26-41
liczba miejsc ograniczona!
O godz. 17.30 wyświetlony zostanie obsypany nagrodami film Macieja Pieprzycy Chce się żyć. Wstęp wolny, Fundacja Legalna Kultura i Węgorzewskie Centrum Kultury zapraszają!
– Bądźmy Wszyscy w Kulturze – to hasło projektu Otwarte Drzwi do Kultury realizowanego w ramach kampanii społecznej Legalna Kultura – pisze Kinga Jakubowska, prezeska Fundacji Legalna Kultura, w liście przewodnim dołączonym do informacji o projekcie. – Fundacja Legalna Kultura zaprasza do udziału w projekcie. Projekcje znaczących dzieł filmowych mają stać się przyczynkiem do dyskusji nad nurtującymi pytaniami: czym dzisiaj jest dzieło sztuki? Czym są dobra kultury? Jednocześnie za pomocą ankiet, które będziemy rozdawać uczestnikom warsztatów, chcielibyśmy przeprowadzić badania, by jak najlepiej poznać potrzeby mieszkańców małych miast i bariery, które powodują, że uczestnictwo w kulturze w małych społecznościach lokalnych w Polsce ciągle napotyka na wiele trudności.
as/Biuro Promocji UM w WęgorzewiePartnerzy akcji: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Biblioteka Narodowa